Toitumisnõustamine

Toitumisnõustamise eesmärk on tervist edendada ja haigusi ennetada läbi tasakaalustatud toitumise erinevates vanusegruppides ning erinevate seisundite puhul: terve lapse sünd, terve rase, terve imik, laps, nooruk, täiskasvanu ja eakas.

Toitumisnõustaja annab nõu optimaalse kehakaalu saavutamiseks, edastab infot erinevate toitude omavahelise kombineerimise, toiduainete tervislikkuse, toiduvalmistamise tehnikate ja menüü koostise kohta, annab soovitusi tervisliku taimetoidumenüü, erinevate vanusegruppidega isikute jt menüüde koostamiseks.

Samuti annab toitumisnõustaja soovitusi tänapäevaste elustiilihaiguste ennetamiseks: südame- veresoonkonnahaigused, kõrge vererõhk, diabeet jt.

Toitumisnõustaja vaatab üle ja analüüsib kliendi toitumispäevikut ja elustiili, koostab toitumisplaani ning annab juhiseid tervislikumaks elustiiliks vastavalt Eesti toitumis- ja liikumissoovitustele ning vastavalt Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni tervisliku haigusi ennetava toitumise juhistele.

Privaatsuse eelistused
Kui külastate meie veebisaiti, võib see salvestada teavet teie brauseri kaudu konkreetsetest teenustest, tavaliselt küpsiste kujul. Siin saate muuta oma privaatsuseelistusi. Pange tähele, et teatud tüüpi küpsiste blokeerimine võib mõjutada teie kogemust meie veebisaidil ja meie pakutavates teenustes.