Scroll Top

Arst-resident

Psühhiaatria resident on kõrgema haridusega diplomeeritud arst, kes on saanud arsti üldväljaõppe ja on käesolevalt väljaõppes psühhiaatria alal. Mõnel juhul võib psühhiaatria resident olla saanud juba eelnevalt väljaõppe mõnel teisel erialal (näiteks neuroloogia, sisehaigused vms). Residentuuri võib astuda kohe peale arsti diplomi saamist, kuid mitmed residendid on enne psühhiaatria residentuuri astumist töötanud juba aastaid arstina erinevates tervishoiuasutustes. Eestis korraldab residentide väljaõpet Tartu Ülikool.

Psühhiaatria residentuur lastepsühhiaatria kõrvalerialaga kestab Eestis 5 aastat, mille jooksul töötab resident juhendamisel erinevates psühhiaatria- ja psühhiaatriaga seonduvates tervishoiuasutustes ja osakondades. Psühhiaatrilist abi osutavates asutustes teeb psühhiaatria resident igapäevast psühhiaatri tööd väljaõppinud psühhiaatri juhendamisel. Esimesel väljaõppeaastal vajab resident tõenäoliselt rohkem juhendamist, residentuuri viimastel aastatel juhendamise vajadus väheneb.

Lisaks igapäevasele praktilisele arstitööle, osalevad residendid aktiivselt teoreetilises väljaõppes ja tegelevad teadusuuringutega. Seega on residendid väga hästi informeeritud uusimatest teadussaavutustest, diagnostikameetoditest ja ravisuundadest antud erialal.

Residentuuribaasideks, kus residendid töötavad-õpivad, on erinevad tervishoiuasutused Eestis ja ka välismaal. Välisriikidest on residendid omandanud kogemusi eelkõige Soomes, aga ka Rootsis, Saksamaal, Prantsusmaal, Inglismaal ja mujal.

Privaatsuse eelistused
Kui külastate meie veebisaiti, võib see salvestada teavet teie brauseri kaudu konkreetsetest teenustest, tavaliselt küpsiste kujul. Siin saate muuta oma privaatsuseelistusi. Pange tähele, et teatud tüüpi küpsiste blokeerimine võib mõjutada teie kogemust meie veebisaidil ja meie pakutavates teenustes.