Scroll Top

Transkraniaalne stimulatsioon alalisvooluga

Kaasaegne ravimeetod Marienthali Kliinikus

Meie kliinikus on võimalik tõsta enda langenud meeleolu transkraniaalse alalisvoolu stimulatsiooni seadmega (tDCS)

  • Turvaline, hästi talutav, valutu
  • Kiire, efektiivne
  • Lihtne läbi viia
  • Võib kasutada eraldi või koos ravimite ja psühhoteraapiaga

Peaajul on püsivalt elektriline aktiivsus, mille tugevus ja iseloom peaaju eri piirkondades sõltub aju tegevusest konkreetsel ajahetkel. Haiguslike seisundite korral (depressioon, ärevushäired, epilepsia) võib peaaju elektriline aktiivsus esineda korrapäratult ja põhjustada haigussümptome.
Transkraniaalne peaaju stimulatsiooni meetod põhineb peaaju stimulatsioonil nõrga elektrilise vooluga. Vool toimib vaid konkreetses väikeses pea piirkonnas ja ei mõjuta organismi üldisemalt. Voolu toimel korrastub peaaju rakkude tegevus, mis väljendub depressiooni, ärevuse ja teiste psüühiliste sümptomite taandumises.
Protseduuri ajal pannakse pähe spetsiaalne kerge müts. Mütsi sisse asetatakse käsnad koos elektroodidega. Konstantne, madala intensiivsusega vool läbib kahte elektroodi, mõjutades sealjuures peaaju elektrilist aktiivsust.
Täpsem info http://soomamedical.com/product-tdcs-depression/

Protseduur

  • teostab spetsiaalse koolituse läbinud vaimse tervise õde
  • kestab 45 minutit, millest 30 minutit kulub stimulatsioonile ja ülejäänud aeg ettevalmistumiseks ning protseduuri järgseks seisundi hindamiseks
  • enne protseduuri tuleb ära võtta prillid, ehted, juukseklambrid jm metallist esemed. Ärge kasutage enne protseduuri juukselakki, -geeli ega muid määrdeid pea piirkonnas!
  • protseduuri ajal olete ärkvel, võite vestelda, lugeda ja kasutada internetti
  • esmane ravikuur kestab 2-3 nädalat, mille vältel tehakse 10 protseduuri
  • edasine säilitusravi vajadus, kestus ja sagedus hinnatakse individuaalselt, sõltuvalt seisundist

NB! tDCS ei sobi neile, kellele on paigaldatud peapiirkonda metallist võõrkeha (näiteks kolju implantaat), v.a hambaimplantaadid.

tDCS puhul ei esine tõsiseid kõrvalnähte. Võite tunda mõningast surinat elektroodide all stimulatsiooni ajal, kuid see tunne kaob kiirelt ravi lõppemisel. Vahel on täheldatud naha punetust elektroodi all, kerget väsimust või vähest peavalu ravisessiooni järgselt.

Pöördumine ravile:
Lähema info saamiseks ja protseduurile registreerimiseks palun helistada registratuuri telefonil 6505036 tööpäeviti 9-18 ja broneerida aeg vaimse tervise õe vastuvõtule

Soovime teha kõik meist oleneva Teie rõõmsaks meeleoluks!

Seadme valmistaja on Sooma OY

Privaatsuse eelistused
Kui külastate meie veebisaiti, võib see salvestada teavet teie brauseri kaudu konkreetsetest teenustest, tavaliselt küpsiste kujul. Siin saate muuta oma privaatsuseelistusi. Pange tähele, et teatud tüüpi küpsiste blokeerimine võib mõjutada teie kogemust meie veebisaidil ja meie pakutavates teenustes.