Scroll Top

Küpsised

Küpsiste kasutamise põhimõtete eesmärk on anda teavet selle kohta, kuidas meie koduleht aitab teil küpsiste tehnoloogia ja veebiserverite logide varal teha meie kodulehe kasutamisel teadlikke otsuseid.

MIS ON KÜPSISED?
Küpsised on väikesed tekstifailid, mis talletatakse külastatava veebilehe vahendusel teie arvuti või mobiiltelefoni brauserisse. Küpsiseid kasutatakse laialdaselt eesmärgiga tagada veebisaitide toimimine, parandada kasutajakogemust ja koguda veebisaidi omanike jaoks teatud laadi teavet. Meie küpsised võivad sisaldada teavet teie internetieelistuste kohta, aitavad meil kohandada veebisaite teie huvide järgi ning sisaldavad sageli anonüümset ja kordumatut identifikaatorit.
Lisateavet küpsiste ja muude seda tüüpi tehnoloogiate kohta saate veebisaidilt http://www.allaboutcookies.org/.

NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS SELLEL VEEBISAIDIL
Kui jätkate meie veebisaidi kasutamist, tähendab see, et annate oma nõusoleku küpsiste kasutamiseks nendes põhimõtetes kirjeldatud viisidel. Kui te pole küpsiste kasutamisega nõus, tutvuge järgneva osaga „Küpsiste kasutamise keelamine”.

KÜPSISTE KASUTAMISE KEELAMINE
Teil on võimalus seadistada oma seadmed nii, et lubate kõigi küpsiste kasutamist, teile teatatakse küpsiste väljastamisest või teile ei saadeta üldse küpsiseid. Viimasel juhul ei ole teile võimalik pakkuda mõningaid isikupärastatud teenuseid, mis tähendab, et te ei pruugi saada täiel määral kasutada kõiki meie veebisaidi võimalusi.
Kui te ei soovi üldjuhul küpsiseid saada või soovite keelata teatud küpsiste kasutamise, peate võib olla muutma oma brauseri seadeid. Kuna iga brauser on erinev, tutvuge oma eelistatud brauseri menüüga „Abi”, et saada teavet küpsiste eelistuste muutmise kohta. Veebisaidilt http://www.allaboutcookies.org/ leiate põhjalikku teavet selle kohta, kuidas hallata ja keelata küpsiseid eri brauserites.
Kui otsustate küpsiste kasutamise keelata, võib juhtuda, et kõik veebisaidi osad ei toimi korralikult ning te ei pääse ligi kogu saidile või mõnele selle osale.

KUIDAS ME KASUTAME KÜPSISEID?
Küpsiste edastatud teave aitab meil analüüsida, kuidas te meie veebisaite kasutate, ning pakkuda teile paremat veebipõhist kasutajakogemust. Teavet, mida küpsiste abil kogutakse, ei kasutata teie isiku kindlakstegemiseks või teile e-posti või posti teel reklaamide saatmiseks. Samuti ei kasuta me küpsiseid suunatud ja isikupärastatud reklaamide edastamiseks lastele.

MIS EESMÄRGIL KASUTATAKSE ERI LIIKI KÜPSISEID?

TEHNILISED KÜPSISED
Mõned küpsised on vältimatult vajalikud meie veebisaitide või mõningate nende funktsioonide kasutamiseks. Kui blokeerite sellised funktsionaalsed küpsised, ei saa te meie veebisaiti kasutada. Nende hulka kuuluvad küpsised, mille abil tehakse kindlaks, kas kasutaja on nõustunud küpsistega, mida meie veebilehel kasutatakse.

SEANSIKÜPSISED JA EELISTUSTE KÜPSISED
Me võime kasutada seansiküpsiseid, et üheselt identifitseerida teie brauseriseanss meie veebisaidil ning parandada meie veebisaitide toimimist, nt selleks, et lasta kasutajal navigeerida eri lehtede vahel. Need küpsised aeguvad kasutajaseansi lõppedes (nt kui kasutaja suleb brauseriakna). Me võime kasutada ka pikemalt funktsioneerivaid küpsiseid, et salvestada oma veebisaitidega seotud eelistusi ja valikuid. Üldjuhul ei säilitata neid küpsiseid kauem kui kaks aastat.

ANALÜÜTILISED KÜPSISED
Me võime kasutada analüütilisi küpsiseid koos veebiserveri logifailidega, et parandada oma veebisaitide tõhusust, kogudes selleks koondteavet selle kohta, kui palju külastajaid meil on, kust nad meie saidile liiguvad ja kuidas nad meie veebisaiti kasutavad (nt mis lehed on kõige populaarsemad). Sel eesmärgil võime kasutada järgmiste teenusepakkujate analüüsivahendeid ja nendega seotud küpsiseid:
Klõpsake siin, et tutvuda Google Analytics’i andmekaitsepõhimõtetega.
Tavaliselt ei säilitata küpsistes teie edastatud isikuandmeid.

SOTSIAALVÕRGUSTIKE KÜPSISED
Me võime siduda oma veebisaitidega kolmandate poolte veebisaitide ja iseäranis teatud sotsiaalvõrgustike funktsioone. Need funktsioonid sisaldavad vahel skripte või muid elemente, mis suudavad sotsiaalvõrgustike küpsiseid lugeda ja neid vahel ka teie seadmesse talletada. Nende küpsiste eesmärk võib olla reklaamide isikupärastamine või kohandamine teie huvide järgi. Kuigi meil puudub juurdepääs sellistele küpsistele ning kontroll nende või nende kogutava teabe üle, sest oleme kõigest üksnes veebisaidi haldajad, soovime teid sellistest küpsistest teavitada ja saada nende kasutamiseks teie nõusolek. Lisateabe saamiseks tutvuge alltoodud nimekirjaga sotsiaalvõrgustike küpsistest.

FACEBOOK
Meie veebilehele võidakse lisada järgmisi Facebooki funktsioone, mis võivad lugeda või talletada Facebooki küpsiseid:
• nupp „Like” (kasutaja saab Facebookis ära märkida elemendid, mis talle meeldivad);
• Facebookis jagamine (kasutaja saab elementi Facebookis teistega jagada);
• Facebooki suhtlusgraafik (meie veebisaitidele saab laadida Facebooki elemente, nt kasutajate profiilipilte, avalikke Facebooki postitusi).
Klõpsake siin, et tutvuda Facebooki andmekaitsepõhimõtetega.
Klõpsake siin, et tutvuda teabega Facebooki küpsiste kohta.

YOUTUBE JA GOOGLE
Meie veebilehele võidakse lisada järgmisi YouTube’i või Google’i funktsioone, mis võivad lugeda või talletada YouTube’i või Google’i küpsiseid:
• YouTube’i videoesitaja (võimaldab meie veebisaitidel vaadata YouTube’i videoid);
• YouTube’i kontole sisselogimine (kasutaja saab logida sisse oma YouTube’i kontole ja selle vahendusel DECis tegutseda);
• Google+1 nupp (kasutaja saab elemendi oma Google+ kontol ära märkida);
• Google’i kontole sisselogimine (kasutaja saab logida sisse oma Google’i kontole ja selle vahendusel meie veebisaidil tegutseda).
Klõpsake siin, et tutvuda Google’i andmekaitsepõhimõtetega (kehtivad ka YouTube’ile).

TWITTER
Meie veebilehele võidakse lisada järgmisi Twitteri funktsioone, mis võivad lugeda või talletada Twitteri küpsiseid:
• Twitteri kontole sisselogimine (kasutaja saab logida sisse oma Twitteri kontole ja selle vahendusel meie veebisaitidel tegutseda);
• Twitteris jagamine.
Klõpsake siin, et tutvuda Twitteri andmekaitsepõhimõtetega.

FLICKR
Meie veebilehele võidakse lisada järgmisi Flickri funktsioone, mis võivad lugeda või talletada Flickri küpsiseid:
• Flickri kontole sisselogimine (kasutaja saab logida sisse oma Flickri kontole ja selle vahendusel meie veebisaitidel tegutseda).
Klõpsake siin, et tutvuda Flickri andmekaitsepõhimõtetega.

INSTAGRAM
Meie veebilehele võidakse lisada järgmisi Instagrami funktsioone, mis võivad lugeda või talletada Instagrami küpsiseid:
• Instagrami kontole sisselogimine (kasutaja saab logida sisse oma Instagrami kontole ja selle vahendusel meie veebisaitidel tegutseda).
Klõpsake siin, et tutvuda Instagrami andmekaitsepõhimõtetega

PINTEREST
Meie veebilehele võidakse lisada järgmisi Pinteresti funktsioone, mis võivad lugeda või talletada Pinteresti küpsiseid:
• Pin-It-nupp (kasutaja saab elemendi oma Pinteresti lehel ära märkida).
Klõpsake siin, et tutvuda Pinteresti andmekaitsepõhimõtetega.

Privaatsuse eelistused
Kui külastate meie veebisaiti, võib see salvestada teavet teie brauseri kaudu konkreetsetest teenustest, tavaliselt küpsiste kujul. Siin saate muuta oma privaatsuseelistusi. Pange tähele, et teatud tüüpi küpsiste blokeerimine võib mõjutada teie kogemust meie veebisaidil ja meie pakutavates teenustes.